Boekennieuws.

Nieuws, reportages en achtergronden uit de wereld van het boek

actueel

Grote omzetschade voor culturele sector

Minister van Engelshoven heeft een schatting gemaakt van de omzetschade voor de culturele sector. Volgens haar is deze fors, want per week zal de schade oplopen van 60 tot 100-miljoen.

De minister bedankte de culturele sector voor het feit dat ze zonder gedoe gelijk de deuren gesloten hebben. Ondanks dat is het een behoorlijke prijs die betaald moet worden.

Er wordt volgens afspraak met Van Engelshoven en de vertegenwoordigers van de sector een gezamenlijke taskforce gestart. Waar vooral de focus op ligt is de mensen die nu al zonder inkomen zitten. In de culturele sector is 60% van de werkenden zzp’er. Volgens Van Engelshoven is dat geen vrijwillige keuze.

Er wordt gekeken of het steunpakket voor het bedrijfsleven ook de culturele sector helpt en tevens waar het nodig is maatwerk te kunnen leveren.

Geschreven door Edwine Bos op 17-03-2020.